Sharing is caring!

Müjdeci OlunHizmetçi Olun •  Dua Savaşçısı Olun

 

Ester 4:14—“Kim bilir, belki de böyle bir gün için kraliçe oldun.”

Sizi Yeni Bir Müjdeci olarak ağırlamaktan dolayı çok heyecanlıyız! Bu, takipçilerinden biri olmanın en ÖNEMLİ yönlerinden biridir!!

Markos 16:15-16— “İsa onlara şöyle buyurdu: “Dünyanın her yanına gidin, Müjde'yi bütün yaratılışa duyurun. İman edip vaftiz olan kurtulacak, iman etmeyen ise hüküm giyecek.”

Matta 28:18-20—“İsa yanlarına gelip kendilerine şunları söyledi: “Gökte ve yeryüzünde bütün yetki bana verildi.  Bu nedenle gidin, bütün ulusları öğrencilerim olarak yetiştirin; onları Baba, Oğul ve Kutsal Ruh'un adıyla vaftiz edin; size buyurduğum her şeye uymayı onlara öğretin. İşte ben, dünyanın sonuna dek her an sizinle birlikteyim.”

Matta 4:18-20—İsa, Celile Gölü'nün kıyısında yürürken Petrus diye de anılan Simun'la kardeşi Andreas'ı gördü. Balıkçı olan bu iki kardeş göle ağ atıyorlardı. Onlara, “Ardımdan gelin” dedi, “Sizleri insan tutan balıkçılar yapacağım”. Onlar da hemen ağlarını bırakıp O'nun ardından gittiler. “

Rab'be cevap verdiğiniz için, sizi nereye gönderdiğini bilmenize yardımcı olmak istiyoruz!

Yeşeya 6:8— “Sonra Rab'bin sesini işittim: “Kimi göndereyim? Bizim için kim gidecek?” diyordu. “Ben! Beni gönder” dedim.”

Müjdeci nedir?

Çoğumuz bir papaz veya pastör tanışıyoruz, ancak bir müjdeci, benzer bir şeyden geçen diğer insanları teşvik etmek (veya cesaret vermek) ve yolculuklarını paylaşmak için zor bir şeyden geçen herhangi bir kişidir. Bir umut ateşini tutuşturabilen Müjdeci benzer bir vadide olanlara, benzer bir umutsuzluk hissine sahip benzer bir krize yardım etmek için onların elini tutmanın, veya en azından kaçmanın yolu olduğunu gösteren diğer tarafa geçmeni sağlayan.

 “Hiçbir ayartma sizi aşmadı ama insanda olduğu gibi; ve Tanrı sadıktır, yapabildiğinizin ötesine geçmesine izin vermeyecektir, ama ayartma ile de kaçış yolunu sağlayacak, böylece ona dayanabileceksiniz.”—1 Korintliler 10:13

Bir Müjdeci olmamda ve aynı ya da benzer bir durumda umut için ağlayan kadınlara yardım etmeme nasıl yardımcı olabilirsiniz?

# 1 Motive Olun, İlham Alın

Tıpkı sizin gibi kadınlar uzanıyor ve duyduğu çığlıklara cevap veriyorlar. Rab'bin onları nasıl kullandığını, onları umut için umutsuz olan kadınlara nasıl yönlendirdiğini övgü raporlarını paylaşıyorlar. Topluluğundaki kadınlara hizmet etme tutkusu olan ve şimdi Yeni bir ad ve müjde vermek için, yeni Facebook Sayfasını Umut için umutsuz kadınlara hizmet vermek için kullanan Atarah# 'ı takip edin! BNN-EV#

Daha fazla ilham verici hikayeler izleyin Müjdeci# Müjde# ve sonra kendi paylaştığınızdan emin olun— “Tüm dünyaya gidin İyi Haberleri herkese paylaşabilen' diğer kadınlara ilham verin.” (Mark 16:15) bize yapmasını söylediği son şey olduğu için emirlerine uymalı ve emirlerini yerine getirmeliyiz.

# 2 Hazırlanın

Kadınları Umut Kartlarımızı sipariş etmeleri için cesaretlendirirdik ya da beğenmeleri için bastırıp keserdik. Ama şimdi, bize daha kolay bir yol gösterdi. Birinin evlilik krizi hakkında konuştuğunu veya size neler getirdiğini duyduğunuzda, sadece “İşte, yardımcı olabilecek bir şey biliyorum” deyin ve sonra yer işareti koyduğunuz EvliliginiKurtar.com'u göstermek için telefonunuzu açın.

Sonra onlardan telefonlarını açmasını ve aramalarını istediklerini söyleyin.

Ve eğer bakanlığınız Sonunda Sevgi Bulmaya yönelikse, aynı şeyi yerine SonsuzBirSevgi.ORG ile yapın.

# 3 KENDİ hizmetinize Başlayın

1., 2. ve 3. kurslar aracılığıyla günlük kaydı yapıyorsanız, kalbinizi onlara döküyorsanız ve günlük formunun altında bulunan fırsatı yakaladıysanız: Lütfen hala bekar olan genç kadınlarla konuşarak kısa bir tanıklık paylaşın bu bölümdeki ilkelere dayanarak. Bazen paylaşmak istediğiniz şey, daha önce bu prensibi biliyor olsaydınız, hayatınızı değiştirecek fırsat olabilir. Ve Facebook'u bırakarak, bu kez tekrar güvenle kullanabileceğiniz kadar uzun bir süre boyunca engelin üstesinden geldiniz. Sonraki adıma geçmeye hazırsınız. Eliza'nın Fırsatı Yakala'daki RABBİN liderliğini ne kadar kolay takip ettiğini okuyun. BNN-EV# 

Eliza, büyük bir hizmeti olan Veronica'yı takip etti ve Eliza şu ana kadar sadece bir kadın bulsa da, Erin'in hizmetine başladığında sahip olduğu tek şey bu! RMI, sadece iki kadın, eArkadaş (şimdi derslerinizin bir parçası olan) ilkeleri takip ederek dua etmeye başladığında ve daha sonra tanıştıkları diğer kadınları teşvik ettiğinde başladı!

Lütfen not alın: Tanrı'nın sıfırdan bir hizmet başlatmanızı istemediğini unutmayın. Teşvik Eden Kadın, Üye olun, böylece dünyanın dört bir yanından sizin gibi düşünen kadınlardan bir Bilge Kadın Çevrimiçi Video İncil Çalışmaları izlemenin tadını çıkarabilirsiniz!

???? Katılın ve Hizmet eden Kadınlardan birkaç ÖRNEK izleyin.

 

Köprü Kurucu Olarak Kendi Hizmetinize İLK adımı atın.

Yeni Adınız ve hizmetinizin adı hakkında daha fazla bilgi edinin, buraya tıklayın.

Ne yapmayı seversin? Size yardımcı olalım, Yeni Bir Ad ve Yeni Hizmetinizin Adı formunu doldurun.

Kurslarımıza ve günlüklere bakarak hizmetinize ilk yatırım yaptığınızdan emin olun. Sizi çağırıp çağırmadığını ve sizi hangi yöne yönlendirdiğini bu şekilde öğreneceksiniz.

İsteğinizi aldıktan ve birkaç kursunuzdan geçtiğinizi görünce, hizmetimizi ve hizmet Adınızı keşfetmenize yardımcı olmak için zaman ayırırız.

 

4 Gidin, ÇEVRİMİÇİ Müjdeci olun!

Henüz hazır hissetmiyorsanız veya sevdiğiniz şey yardıma ihtiyacı olan kadınları aramak için daha fazla ise, o zaman dua sitelerine gitmek daha kolaydır!

Daha önce bilgisayarınızda oturarak ve evliliklerinde yardım arayan başka ülke ve şehirde olan kadınları aramak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu kadınları nerede bulacaksınız? Dua Sitelerinde!

İyileşmiş Evlilik Tanıklığı

 “Tanrı'nın evliliğimi eski haline iyileştirip iyileştirmeyeceğini bilmem gerekiyordu. Şüpheliydim çünkü herkesten duymuştum” belki de Tanrı benim için daha iyi bir adam hazırlıyordu”, bu yüzden duygularım ve düşüncelerim bölündü. Benim için daha uygun yeni bir koca için dua mı ettim? Umutsuzluğumun ortasında Tanrı'ya dua ettim ve sordum. Bana göstermesi için yalvardım çünkü evliliğimin iyileşmesini istedim, ama bilmem gerekiyordu, Tanrı da istiyor muydu.

Bu zamana kadar kocam iki ay olmuştu gideli ve acı beni öldürüyordu. O zaman, duaya cevap olarak, RMI'yi keşfettim. Bilmediğim başka bir devletten kibar bir kadın, dua isteğimi gördü ve bana EvliliginiKurtar.com bağlantısı ve kitabın 1. bölümü ile bir mesaj gönderdi: "Tanrı Evliliğinizi nasıl Kurtaracak"! Bu mesajı okuduğumda inanamadım, Tanrı bana cevap verdi, Haleluya! Dua ederken beni duydu ve benim için ne istediğini teyit ediyordu. Evliliğimi iyileştirmek istedi: Çok açıktı!

Çarşamba gecesi ... dünyevi kocam eve gelip gelemeyeceğini soran bir mesaj gönderdi. Hemen "Evet, tabii ki" yazdım. Dünyevi kocamı eve getiren Tanrıydı, ben değil!

 “Dua” Web Siteleri

Google gibi herhangi bir arama sitelerine giderek yardım için ağlayan kadınları bulabilirsiniz, “dua sitesi” yazabilirsiniz ve tam sayfa halinde sitelerinde gösterecektir!

Yardım almanız gereken kadın (veya erkek) bulabileceğiniz Google veya Facebook'a gidin, onlar için dua edebilir ve EvliliginiKurtar.com'u paylaşabilirsiniz.  Eğer biri size EvliliginiKurtar.com'u sunmak için daha önce gelmişse, o zaman umut bulduğunuz yer budur. “Her suçlama iki ya da üç tanığın tanıklığıyla doğrulanmalıdır” 2.Korintliler 13:1.

Ondan sizi diğer sitelere yönlendirmesini isteyin, ardından diğer gelinleri size katılmaya teşvik etmek için övgü raporunuzda bulduğunuz yeni siteleri paylaşın.

AVe kadınlar dua istediklerinden, böyle bir şeyi kopyalayıp gönderirken duanın CEVABI olacaksınız:

EvliliginiKurtar.com, evliliğim için umut bulduğum yer…. Umut ve barış buldum sadakatsizlikten ve ihanetten sonra iyileşen pek çok umutsuz evlilik tanıklığı buldum. Pes etme ya da seni tüketmesine izin verme. ~ “Yeni Adı”

Lütfen dikkatli ol

İlk olarak çok öfkeli ve yardım istemeye açık olmayan kadınlar var. Kırılmış, çaresiz ve yardıma ilgi duyan kadınları aramak istiyorsunuz, kocalarını özgür etmek ve utanmak için orada olan çekişmeli bir kadın olmayın.

Bununla birlikte, eğer Hizmetimizi (RMIEW) bulduğunuzda bulunduğunuz yerdeyseniz ve sizi aradığı kişi olduğunu düşünüyorsanız, o zaman seni O'nun yolunu takip etmek için hizmete çağırıyor.

Ancak, eğer Hizmetimizi (RMIEW) bulduğunuzda böyle olsaydınız ve sizi hizmete çağırdığı kişi olduğunu hissediyorsanız, O'nun yolunu izleyin.

Bununla birlikte, daha fazla bilgi edinmek isteyen geri yazabilen birçok kadın, özellikle tartışmalı kadınlar olacak, daha sonra onları EvliliginiKurtar.com'a gönderecek ve bir Evlilik Değerlendirme Formu doldurabilecek ve gerekli tüm kaynakları ücretsiz alabilecek.

Ayrıca, dikkatli olmanızı ve dikkat etmenizi istiyoruz, eğer bir tartışmaya çekilirseniz, duymak istediklerini veremeyebilirsiniz ve çoğu zaman bu, asla Harika Öğütçüyle tanışamıyacaklar.

Kadınları O'nun gerçeği, O'nun sevgisi ve O'nun cevaplarıyla tanışacaklar, bu yüzden lütfen size yazmanız için bıraktıklarımızdan daha fazlasını söylemeyin:

EvliliginiKurtar.com, evliliğim için umut bulduğum yer…. Umut ve barış buldum sadakatsizlikten ve ihanetten sonra iyileşen pek çok umutsuz evlilik tanıklığı buldum. Pes etme ya da seni tüketmesine izin verme. ~ “Yeni Adı”

• Eğer Yeni adınız yoksa, sizin için sahip olduğu yeni adı keşfetmek için lütfen BURAYA TIKLAYIN, bu yüzden bir Övgü Raporları gönderirken ve çevrimiçi umut eklerken kullanmak isteyeceğiniz şey budur.

Birisi daha fazlasını isterse, bunun gibi bir şeyi kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir:

Sorduğunuza çok sevindim, EvliliginiKurtar.com'da sorunuzu cevaplamanıza yardımcı olacak ve izlemek için ücretsiz e-Kitaplar ve videolar veren ücretsiz evlilik değerlendirmesi sunuyorlar ... İsterseniz kitabın 1. Bölümünü gönderebilirim size, çok umut verecek! ~ Yeni Adınız

Ne yazık ki, Evlilik Değerlendirmesini dolduran kadınların çoğu sadece öfkelerini gidermek ya da sorunları hakkında konuşmak ister, ancak onlara gerçekten yardımcı olacak hiçbir şey keşfetmezler. Bu nedenle, bunları Ücretsiz kaynaklara verilecek bir Evlilik Değerlendirme Formu doldurabilmeleri için EvliliginiKurtar.com'a gönderdiğinizden emin olun (yukarıdaki ifadeyi kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir).

Ayrıca her yazıyı ne kadar okudugunuza dikkat etmenizi istiyoruz. Ne yazık ki bazı kadınlar asla kimseyle paylaşılmaması gereken şeyleri paylaşıyorlar, bu yüzden sadece mesajlara göz atın ve Rab'den size ulaşmak ve yardım etmek istediği kişilere yönlendirmesini isteyin. Evlilik yardımı'na ihtiyaç duydugunu görmek için yeterince okuduysanız  daha sonra okumayı bırakın, ardından cevabınızı gönderin, zihninizi ve kalbinizi kendi iyileşmeye engel olacak detaylardan koruyacaksınız.

* Ayrıca bir adamdan bir gönderi okumalısınız, web sayfaları (EvliliginiKurtar.com) erkekler için de yardım var.

** Bir erkekten bir gönderi gördüğünüzde adınızı göndermemeniz ve sitenin e-posta adresinizi içermemesi konusunda çok dikkatli olun. “Ayık ve uyanık olun. Düşmanınız İblis kükreyen aslan gibi yutacak birini arayarak dolaşıyor” 1. Petrus 5:8.

Neden “Yeni Adı”?

Yeni adınızı kullanmak odağınızı kendinizden başkalarına çevirmenizi sağlar. Yani, bir Müjdeci olarak iyileştirme yolculuğunuz boyunca ruhsal olarak iyileştiğiniz ve yeterince eğitimli olduğunuz noktaya kadar yeterince seyahat ettiniz ve şimdi hayatınızdaki amacınız ve çağrınız kendinizden ziyade diğer kadınlara yardım etmektir.

Övünmek, kıskanmak veya saçmalık hakkında konuşmak için kullandığınız zaman bitecek, yeni bir ada sahip olmak bir dua göndermenize ve diğer kadınlara bakmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, bu, akıllıca bir kadın olarak yeni bir adı kullanarak gizli bir şekilde yapılmalıdır!

Tıpkı Tanrı'nın Sarah, İbrahim ve Petrus’u değiştirdiği gibi, size ailenize utanç veya kendinize dikkat çekmeden şeffaf ve gerçek olmanızı sağlayacak yeni bir ad verilecektir.

HİZMETİNİZ.

Bir ad bulmak, hizmetinize başlatmanıza yardımcı olur mu? Erin çoğu zaman ona sadece kendisi için değil, aynı zamanda Michele için yaptığı gibi, Yoksulluk Zihniyeti veya Hareketli Dağlar gibi ona kitap adını vermeye yardımcı olduğunu söylüyor, Tanrı Evliliğinizi Nasıl Kurtaracak (kitabının adı), Tanrı tarafından kendi evliliği iyileştirilmeden önce Erin'e verildi.

İlk görevlerimiz Caritas Radiantes gibi özel bir İncil ayetine dayanan tek bir kelime olabilir. Mezmurlar 34:4-5 “RAB'be yöneldim, yanıt verdi bana,Bütün korkularımdan kurtardı beni. O'na bakanların yüzü ışıl ışıl parlar, yüzleri utançtan kızarmaz.”

Veya, Veronica'nın hizmeti gibi iyileşen evlilik tanıklığınıza ve bir FaceBook grubuna başladığında Yeni Adı kullanarak "Lütufla İyileştirildi" ifadesine dayanabilir. ????

Yeni Adınız hakkında daha fazla bilgi edinin, keşfedin ve

Kadınlar için benzersiz hizmetiniz.

Kadınlara Yardım Etmeye Başladınız mı?

Övgü raporları gönderiyorsanız, engellerin üstesinden geldiğinizde övgü veya iyileşen evlilik ifadeniz varsa ve Teşvik blogumuzda kullanılmışsa, okuyabilmeleri için başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Örnek olarak, diğer kadınlara hizmet veren çevirmenlerimiz Poppy'nin bir etiketi. Bir kadına Umut Kartlarımızdan birini verdiğinde: EvliliginiKurtar.com veya Umut Kartı, bu arkada yazar.

http://encouragingwomen.org/tag/poppy/

Yeni adınız nasıl ve ne zaman kullanabilirsiniz?

Dua Siteleri

  1. Dua yerlerinde bir dua gönderdiğinizde.
  2. Müjde meyvelerinizle ilgili bir övgü raporu sunduğunuzda, diğer kadınları katılmaya teşvik etmek ve buldukları umudunu paylaşmak için.
  3. Her zaman O seni kullanmaya yönlendirir.

Filipililer 2:3-4— "Hiçbir şeyi bencil tutkularla ya da boş övünmeyle yapmayın. Her biriniz alçakgönüllülükle öbürünü kendinden üstün saysın. Yalnız kendi yararını değil, başkalarının yararını da gözetsin.”

Soru ve cevaplar

Herhangi bir şeyi tartışmaya veya itiraz etmeye çalışan biriyle karşılaşırsanız, sessiz kalmayı unutmayın.

Süleymanın Özdeyişleri 26:20—“Odun bitince ateş söner, Dedikoducu yok olunca kavga diner. ”

Matta 10:14—“Sizi kabul etmez, sözlerinizi, dinlemezlerse o evden ya da kentten ayrılırken, ayaklarınızın tozunu silkin.”

Basitçe, hiçbir şey söylemeyin, İsa'nın Matta 10:14'te yeni bir dua sitesine giderek açıkladığı gibi uzaklaşın.

Matta 11:30—“Boyunduruğumu taşımak kolay, yüküm hafiftir.”

2. Timoteos 2:14—“Bu konuları imanlılara anımsat. Dinleyenleri felakete sürüklemekten başka yararı olmayan kelime kavgaları çıkarmamaları için onları Tanrı'nın önünde uyar.”

Umut Kartları sipariş edin veya yazdırın.