Sharing is caring!

• yarışı yönetmediğiniz sürece,

• kalbinizi dergilerinize dökmedikçe,

• günlük BİR form göndermediğiniz sürece,

bir İYİLEŞTİRİLMİŞ evlilik ifadesi kazanmayı beklemeyin.

 

KAZAN!

 

1. Korintliler 9:24

“Koşu alanında yarışanların hepsi koştuğu halde ödülü bir kişinin kazandığını bilmiyor musunuz? Öyle koşun ki ödülü kazanasınız.”

Ne yazık ki, ders formu başvurusunu dolduran kadınların neredeyse % 80'i formları dolduracaklarını söylüyor, ancak yapmıyorlar. Aldığımız iyileştirilmiş evlilik tanıklıklarını okursanız, birçoğu günlüğüne yazmanın hayatlarında gerekli değişiklikleri görmelerine yardımcı olduğunu söylüyor.

Vaiz 5:4-5 

Tanrı'ya adak adayınca, yerine getirmekte gecikme. Çünkü O akılsızlardan hoşlanmaz. Adağını yerine getir! Adamamak, adayıp da yerine getirmemekten iyidir.

Hayat DEĞIŞIYOR

Formları dolduramayacağınızı söylemiş olsanız bile, hayatınız çok yoğun olduğu için Tanrı'yı bilgelik için aramalı ve iyileştirme yolculuğunuzu ciddiye almalısınız. Hayatınızı  DEĞİŞTİREN ve hayata giden o Dar Yol'a çıkmanızdan başka ne önemli?

Matta 7:13-14—Dar kapıdan girin; zira helâke götüren kapı geniş, ve yol enlidir; ve ondan girenler çoktur. Çünkü hayata götüren kapı dar, ve yol sıkışıktır, ve onu bulanlar azdır.

Dar kapıyı açıktan sonra koş!

İşte çevremizi bu denli büyük bir tanıklar bulutu sardığına göre, biz de her yükü ve bizi kolayca kuşatan günahı üzerimizden sıyırıp atalım ve önümüze konan yarışı sabırla koşalım.  İbraniler 12:1

Gece ilerledi, gündüz yaklaştı. Bunun için karanlığın işlerini üzerimizden atıp ışığın silahlarını kuşanalım. Romalılar 13:12.

Ve eğer sizi çok meşgul eden çocuklarınızsa bu ayeti okuyun ve meditasyon yapın.

Yasa'nın Tekrarı 30:19—

“Önünüze yaşamla ölümü, kutsamayla laneti koyduğuma bugün yeri göğü size karşı tanık gösteriyorum. Yaşamı seçin ki, siz de çocuklarınız da yaşayasınız."

Derslere Katılmadan sadece okuyabileceğinizi ve sonra ödülü kazanabileceğinizi düşünerek kendinizi kandırmayın, dersleri YAPMANIZ, kalbinizi dökmeniz gerekir. Bu formlar, iyileştirme yolculuğunuzu GÜNLÜĞE kaydetmenize olanak tanıyacak şekilde oluşturulmuştur. Erin bunu yaptı ve onu değiştiren şeyin bu olduğunu söyledi.

Kalbinizi Dökün

Siz yazarken, kalbinizi Rabbe döktüğünüzde, sizin O'nunla konuştuğunu göreceksiniz ve O sizinle konuşacaktır. Ayrıca, bazı kadınlardan Kelly Todd'ın yazarı gibi bu dergileri başkalarıyla paylaşmaları isteniyor. Bu kitap ve kitabınız,İyişleştirme Yolculuğunuzu paylaştıkça bir günlük olabilir ve Kelly gibi, kocanız da derginizi okuyarak Tanrı’nın hayatınızda yaptığı tüm şeyleri görmesine yardımcı olur!

“Çünkü sözün dinleyicisi olup da uygulayıcısı olmayan kişi, aynada kendi doğal yüzüne bakan kişiye benzer. Kendini görür, sonra gider ve nasıl bir kişi olduğunu hemen unutur.” Yakup 1:23-24.

Rab'bin yardımıyla, her gün ERKENDEN O'nunla yalnız bir zamanla başlar, bu ifadeye bağlı kalın:

"Bunlara şimdiden kavuştuğumu ya da yetkinliğe eriştiğimi söylemiyorum. Ama Mesih İsa'nın beni kazanmakla benim için öngördüğü ödülü kazanmak için koşuyorum. Kardeşler, kendimi bunu kazanmış saymıyorum. Ancak şunu yapıyorum: Geride kalan her şeyi unutup ileride olanlara uzanarak, Tanrı'nın Mesih İsa aracılığıyla yaptığı göksel çağrıda öngörülen ödülü kazanmak için hedefe doğru koşuyorum. "—Filipililer 3:12-14

Üniversite ödevleri

Herhangi bir kursa kaydolduğunuzda, tamamlamak, ödevlerinizi teslim etmek ve bir test yapmak anlamına gelir. Kurslarımız farklı değil. Ödevlerinizi göndermezseniz, kursu tamamladığınızı gerçekten düşünemezsiniz, değil mi?

 

Zafere Katıl!
Sadece izlemekle kalmayın.
Her GÜN ders formlarına kalbinizi
dökerek günlüğe kaydedin!