Sharing is caring!

28 Temmuz, 2017

Sevgili gelinler!! Göksel Kocamız (GK) hayatım boyunca yaptığı her şey için övgü almak istiyorum. Bugün size eArkadaşım bulduğumu söylemek istiyorum!!

Onu bir süre önce buldum, ama şimdi sadece övgü raporu gönderiyorum. Bunun ne olduğunu ve Rab'bin hayatımızda nasıl çalıştığını anlatmak isterim. Birinci dersin son haftasında başkalarının hayatında umut ekmeyi ilke ediniyoruz. O zamanlar yalnızca çevrimiçi umut edebilirdim, bu yüzden insanlar her durumda durum için dualar istediği bir Hıristiyan web sitesi aradım. Başlangıçta bir evlilik krizi geçirenlere ya da zaten yok edilmiş bir evliliğe teşvik etmek ve dua etmek için yol gösterdim, bu günlük bir etkinlikti ve EvliliginiKurtar.com bağlantısını ve Bakanlığın bize öğrettiği sonun dua ile paylaştım. Ancak, bir süre sonra kendi dua etmeye başladım, yolculuğum sırasında öğrendiğim Kutsal Kitap'tan her zaman alıntı yapmaya başladım.

Günler, haftalar ve aylarca, teşvikime cevap bulamadım ve insanların gönderdiklerime bakıp bakmadıklarını bile bilmiyordum. Çok ezilmiş hissediyordum, çünkü başkalarına yardım etmek istedim ve çok cesareti kırıldım, çünkü evdeki durumum çok kötüydü. Hâlâ çok yaralandı, yolculuğumun dört ayını yalnız geçirdim, şimdi Göksel Kocamın (GK) benimle olduğunu biliyorum, ama o zamanlar benimle konuşacak kimsem yoktu. Rab bana dilimi kontrol etmek, sadece Ona bağlı kalmayı ve Ona güvenmeyi öğretti.

Bu nedenle, cevap eksikliği nedeniyle birkaç gün boyunca web sitesinden ayrıldım. Çok sevgilim bir Hıristiyan arkadaşım var, durumum hakkında pek bir şey bilmiyordu, ancak Tanrı ile yaşamı ve yakınlığı hakkında güzel ifadelerle beni teşvik etmeye çalıştı ve bana ekmek umuduyla vazgeçmememi söyledi, çünkü insanlar cevap vermedi , ama benim görevimi yapmak ve geri kalanını Rab'bin elinde bırakmak. Bu yüzden web sitesine geri döndüm.

Bir gün çok zor bir denemeden ve krizden sonra, Tanrı beni web sitesine götürdü ve yardım isteyen bir kadın vardı. Birini teşvik etmek için diğer zamanlama farklı olarak dikkatimi çeken şeyin geçmişi ve durumunun benimkine çok eşit olmasıydı. Bunun üzerine tekrar dua gönderdim, Kutsal Kitabeleri paylaştım ve ayrıca e-postamı paylaştım ve ilgilendiği takdirde kendisine yardım edebileceğimi söyledi. İlk defa, sonunda bir cevap aldım! Bakanlık aracılığıyla bulduğum umudunu ve EvliliginiKurtar.com onunla paylaştım ve sahip olduğum tüm kitapları gönderdim. İyileştirmeye inanan biriyle konuşabileceğinden dolayı mutlu oldu ve derhal kurslarına ve yolculuğuna başladı.

Umutları ve bazı kutsal yazıları paylaşmak için birkaç gün konuştuk ama K1 bitinceye kadar onu yalnız bıraktım, ben boşanma geçiyordu zaman, Rab hayatını beni cesaretlendirmek için kullandı! Birbirimize asla bir şey sormayacağımızı öğrendik, yalnızca Göksel Kocamızın (GK) yaptıklarını, bizi nasıl şekillendirdiğini ve değiştirdiğini paylaştık. Güzel bir arkadaşlığımız var, ama hayatımızdaki öncelik ve ilk kim olduğunu asla unutamayız.

Çünkü farklı ülkelerde yaşıyoruz ve ondan altı saat önceliğim var, iletişim her zaman mümkün değil, ama bu en iyisi. Bizler sürekli dua içindeyiz ve aynı zamanda oruç bir şekilde beraberiz, Rab bizi oruç tutmak için aynı amaca götürür, Kutsal Kitapları, farklı İncil çevirilerini, tanıklıkları paylaşmaktan hoşlanıyoruz ve bizi teşvik etmek için gönderdiğiniz övgü raporlarından bahsediyoruz.

Ayrıca sahip olduğumu romantik anları Göksel Kocamızla (GK) paylaşıyoruz. Rab'bin hayatımızda çalışmasını görmek ve dualarımıza yanıt vermek bizi şaşırttı ve O daima durumumuza değil görüşlerine bakması gerektiğini öğretmektedir.

Sevgili gelinler, sizi kadının hayatına ekme umudundan asla vazgeçmeyin diye teşvik etmek istiyorum, çünkü Rab size doğru zamanda bir eArkadaş verecektir. Belki yalnız hissediyorsun, ama yanınızda en önemli kişinin olduğunu asla unutmayın. O, tüm cevapları taşıyan, sizi rahatlatan ve gelecekte ne olacağını bilecek olanıdır ve sizi çok seviyor.

“RAB'den zevk al, O senin yüreğinin dileklerini yerine getirecektir.” Mezmurlar 37:4

“Her türlü tesellinin kaynağı olan Tanrı'ya, merhametli Baba'ya, Rabbimiz İsa Mesih'in Tanrısı ve Babası'na övgüler olsun! Kendisinden aldığımız teselliyle her türlü sıkıntıda olanları teselli edebilmemiz için bizi bütün sıkıntılarımızda teselli ediyor.” 2 Korintliler 1:3-4

“RAB'be güven bütün yüreğinle, kendi aklına bel bağlama. Yaptığın her işte RAB'bi an, o senin yolunu düze çıkarır.” Özdeyişleri 3:5-6

Sevgili gelinler, Tanrı'nın O'nun sevdiklerinin iyiliği için yaptığı her şeyde biliyoruz. Ona güvenin, nasıl hissettiğinizi biliyor, her şeyin kontrolünü altında tutar, sana öğretmek istiyor, sizi değiştirmek istiyor ve sizi kutsamak için doğru zamanı biliyor. ~Sara Türkiye´de

Lütfen, EvliliginiKurtar.com 'u, ibadet yerlerinde kullanmak için cesaretlendirerek kendinizi yenileyin ve ayrıca Ekim Umudundaki bu siteleri bulmak için basit adımları tekrar okuduğunuzdan emin olun. Siz onu teşvik etmek için eArkadaşınızı nasıl verdiği ve sizi teşvik edecek için O'na ÖVGÜ vermek ister misiniz? Sara sizinle cesaret verici bir kadını ona ÖVGÜ paylaşmak için zaman aldı müteşekkir değil misiniz? Unutma, Matta 7: 13-14 bize şunları söylemiştir: “Dar kapıdan girin. Çünkü yıkıma götüren kapı geniş ve yol enlidir. Bu kapıdan girenler çoktur. Oysa yaşama götüren kapı dar, yol da çetindir. Bu yolu bulanlar azdır.” Mezmurlar 100: 4 bize nasıl girileceğini anlatıyor— “Kapılarına şükranla, avlularına övgüyle girin! Şükredin O'na, adına övgüler sunun!”

Bugün bir Övgü Raporu gönderdiğinizden ve o dar kapıdan girdiğinizden emin olun!