Sharing is caring!

Soru: Bir eArkadaşı'nın iyileştirme yolculuğumda yardım etmesini istiyorum.

Bir eArkadaşına nasıl başvurabilirim?

Sahip olabileceğiniz en iyi eArkadaş, birbirinizle tanışıp birbirini teşvik edebilmek için size yakın bir yerde yaşayan bir kişidir. Erin ve Sue ilk eArkadaşlar olan ve haftalık birlikte buluştular, Sue evliliğini önce iyileştirdi, ancak her iki kadın da İyileştirme Yolculuğunu uzun süre yalnız başına geziyordu. (Sue 5 yıldır ve Erin 18 ay).

Neden sadece haftalık buluşmak? 

Çünkü Tanrı, her ikisinin de ayrıntıları tartışamayacaklarını bilmeye ihtiyaç duyduklarını ve birbirlerine rehberlik veya teşvik için soru sormadıklarını biliyorlardı. Bunun yerine, Kutsal Kitap'ı birlikte aramak ve Tanrı'nın gösterdiği şeyleri, ikisini de cesaretlendiren hafta boyunca paylaşmak için buluştu. Ve birbirlerini Erin'in DİĞER kadınlara yardım etmeye hazır olduklarında buldular, işte o zaman Rab ona bakması için Sue'yı aramış bulmuştu Erin kendinden yorgundu, RAB'bin “birisini” göndermesini istedi, bu yüzden Sue'ye bıraktığı küçük inancı verdiğinde ve Erin'in canlandı ve teşvik edildi.

Cuma günleri “buluşma gecemize” benzedi, beklemek için bir şeyler. Ve ikinci görüşmemizde, ikimizde de iyileştiridiğinde kocalarımızla “buluşma gecelerimize” devam edeceğimiz konusunda anlaşmıştık.

Bu nedenle, kurs boyunca devam ederken ve kendisine teşvik edebileceğiniz birini göstermek için Ona sormaya başlayın (biri sizi teşvik etmez), eArkadaşı yakında bulacağınızı biliyoruz!

TEHLİKE

Birçok kadın bize bir eArkadaş İSTEMEK için yazmıştı ancak MAALESEF geçmişte ne zaman birisini eArkadaşlar bulduk, genellikle çok erken oldu ve bu eArkadaşlar'ın evliliklerinin iyileştirmediğini fark ettik!

Birisini bulmanıza yardım etmediğinde çok tehlikeli olduğunu öğrendik, çünkü başkasını teşvik etmeye hazır olduğunuzda yalnızca ne yaptığınızı biliyor ve sevgi ve destek ve rehberlik için Rab'be tamamen güvenmeden ziyade eArkadaşlarıza güvenmiyorsunuz, evliliği İYİLEŞTİRMEK için Tanrı'ya güvenirken!

Yeşaya 30:18 “Yine de RAB size lütfetmeyi özlemle bekliyor, size merhamet göstermek için harekete geçiyor. Çünkü RAB adil Tanrı'dır. Ne mutlu O'nu özlemle bekleyenlere!”

Kendinizi teşvik ile yenilemek için EvliliginiKurtar.com'u tekrar okuduğunuzdan ve ayrıca Sara'nın Türkiye'deki övgü raporunu okuduğunuzdan emin olun.